tayyip

10 milyar dolarlık yeni banka, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün Topkapı Sarayı’nda restore edilen bölgelerin açılımı için düzenlenen törende önemli bir konuşma yaptı finans sektörünü yakından ilgilendiren. 10 milyar dolarlık yeni bir bankanın yolda olduğunun altını çizen Erdoğan, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Vakıfbank’taki hisseleri satın almak suretiyle böyle bir düşünce içerisinde olduklarını da sözlerine ekledi. Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerinin devamı ise şu şekilde oldu:

“Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün katılım bankasını kurmasıyla birlikte inanıyorum ki kendi yıllık kârından belli bir kısmını bütün vakıf eserlere ayırması, bu eserlerin restorasyonunda kullanması, bir diğer taraftan burslarla, kredilerle, bunun yanında birçok yerlerde aşevleriyle vesaireleriyle, aynen ecdadımızın o akarları nasıl değerlendirdiyse buralarda kullanmak suretiyle, bizim vakıf medeniyetimizi çok daha güçlendireceğine inandığım bir anlayıştır o.

Çünkü Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Vakıfbank’taki hissesi yaklaşık yüzde 60. Bu, bugünkü rakamla 10 milyar doları aşıyor. Bu çok ciddi bir güç. Uluslararası camiada da katılım bankaları arasında öne çıkabileceğine inanıyorum. Bunun için de Başbakanımız’la da bu konuları görüştük, görüşüyoruz, inşallah bunu bir an önce hayata geçirmek suretiyle, Vakıflar Genel Müdürlüğü çok daha güçlü bir hale gelecek ve katılım bankasıyla birlikte hizmetlerini de çok daha ideal bir konuma taşıyacak.”


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir