vakifbank

vakıfbanka seküritizasyon kredisi, Ülkemizin önde gelen bankalarından olan Vakıfbank, 928.6 milyon dolar değerinde seküritizasyon kredisi aldı. Bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada yurt dışı euro ve dolar cinsinden toplam 928.6 milyon dolarlık seküritizasyon kredisinin temin edildiği belirtilirken tam detaylı açıklamayı aşağıda sizlere sunduk.

”Bankamızca, yurt dışı nakit havale akımlarına dayalı seküritizasyon programı kapsamında; gelecekteki nakit akışı işlemi ve hazine finansmanı işlemi de dahil olmak üzere yapının gerektirdiği diğer işlemleri gerçekleştirmek suretiyle Euro ve ABD Doları cinsinden toplam 928.6 milyon ABD Doları eşdeğeri tutarında seküritizasyon kredisi temin edilmiştir. Toplam yedi ayrı dilim halinde temin edilen kredinin 500 milyon ABD Doları tutarındaki kısmı 5 yıl, 428.6 milyon ABD Doları tutarındaki kısmı ise 7 yıl vadeli olarak sağlanmıştır.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) temin edilen 125 milyon ABD Doları tutarındaki dilimi, tarımsal işletmelerin finansman ihtiyacının karşılanması ve kadın girişimcilerin desteklenmesi dahil olmak üzere Bankamız orta vadeli kredilerinin finanse edilmesinde kullanılacaktır.”


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir