ziraat_bankasi

ziraat bankası kayıtlı sermayesini artırdı, Ziraat Bankası’ndan bu sabah saatlerinde önemli bir açıklama geldi. Yapılan açıklamalara göre bankanın kayıtlı sermayesinin 5 milyar liraya yükseltilmesine karar verildiği belirtildi. Halihazırda 2.5 milyar liralık bir kayıtlı sermayeye sahip olan bankanın sermayesini yüzde 100 artırması şaşkınlıkla karşılanırken bunun nedenleri de açıklamalar arasında yer aldı. Banka tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamayı aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Bankamız Yönetim Kurulu tarafından, Bankamız ödenmiş sermayesinin, 1 milyar 825 milyon lirası içsel kaynaklardan ve 675 milyon lirası nakden artırılarak 2 milyar 500 milyon liradan 5 milyar liraya yükseltilmesine ve buna ilişkin olarak Esas Sözleşme’nin ilgili maddesinin değiştirilmesine karar verilmiştir”

Sermayenin nakden artırılması ile elde edilecek kaynağın, bankanın bağlı ortaklığı olarak kurulması planlanan katılım bankasının sermaye taahhüdünde kullanılacağı bildirilen açıklamada, “Esas Sözleşme değişikliği Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın onayına sunulmuş olup gelişmeler ayrıca duyurulacaktır” ifadelerine yer verildi.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir