turkiye_finans

türkiye finans kârını artırıyor, Türk bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden olan Türkiye Finans, 2014’ün ilk altı aylık sürecine ait olan mali tabloyu kamuoyu ile paylaştı. Gelen bilgilere göre bankanın bu dönem içerisinde elde ettiği gelir, bir önceki senenin aynı dönemine oranla yüzde 14 artış göstermiş. Artışla birlikte Türkiye Finans’ın elde ettiği kâr 171 milyon liraya kadar ulaşırken vergi öncesi kâr da 215 milyon lirayı buldu. Daha önce açıklanan istatistiklere göre banka ilk üç ay içerisinde 87.7 milyon lira kâr sağlamıştı; bu da demek oluyor ki bir sonraki üç aylık dönemde de yüzdelik oranda kâr artışı söz konusu.

Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, yılın ilk altı ayındaki performanslarının hedeflenen rakamlara ulaşmasından memnun olduklarını belirtirken bankanın reel sektöre katkı sağlama vizyonu ve sektör dinamiklerine uygun çözümler üretme stratejisiyle finansal olarak her dönem daha da güçlendiğini vurguladı. Gürerk, “Sektörün öncü katılım
bankası Türkiye Finans olarak finansal piyasalarda doğru yatırım araçlarına yönelip uygun finansman olanaklarını değerlendiriyoruz. Müşteri odaklı üstün hizmet anlayışımızla ise sektörün dinamiklerine uygun çözümler üretiyoruz. Tüm bu unsurlar Bankamızın her yıl daha da artan bir büyüme tablosu yakalamasını sağlıyor. Bankamız bu çerçevede
ilk 6 ayda 215 milyon TL vergi öncesi kar ve bir önceki yılında aynı dönemine göre yüzde 14 artışla 171 milyon TL net kar elde etmiştir” dedi.

Türkiye Finans’ın katılım bankacılığı sektöründe ürettiği çözüm, ürün ve hizmetlerle sektöre yön veren bir banka olduğunu vurgulayan Gürerk “Bankamızın en önemli fon kaynağı olan Toplanan Fonlar, önceki yılsonuna göre %14 artarak 17,2 milyar TL seviyesine yükseldi. Kullandırılan Fonlarda önceki yılsonuna göre nakdi kredi oranımız %11 büyüyerek finansal kiralamalar dahil 20,3 milyar TL’lik bir performansla sektörde güçlü konumumuzu sürdürüyoruz. Özkaynaklarımız ise 2,7 milyar TL’yi aştı. Önümüzdeki dönemlerde Bankamızın daha da yüksek performansları yakalayacağına inancım sonsuzdur” dedi. Gürerk, ayrıca “Türkiye Finans’ın gittikçe daha fazla tercih edilen bir banka olmasının mimarı, müşteri odaklı çalışanlarımızdır. Başta çalışanlarımız olmak üzere bizlere destek olan ve güvenen tüm müşterilerimize ve hissedarlarımıza teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir