kuveyt_turk

kuveyt türk 2014ü 370 milyon tl kâr ile kapadı, Ülkemizin köklü bankacılık isimlerinden olan Kuveyt Türk, 2014 yılına ait olan mali istatistiklerini açıkladı. 2014 sonunda yakaladığı net kârı bir önceki seneye göre yüzde 23.3 artırmayı başaran banka bir senede 370.3 milyon liralık net kâr elde etti. Aktiflerini de 34.8 milyar liraya çıkarmayı başaran ismin bir diğer istatistiği de öz varlıklarını yüzde 31.3 artırarak 3.2 milyar liraya çıkarması; yani banka altın yıllarından birini yaşamış gibi gözüküyor.

“2015 yılında KOBİ bankacılığına odaklanacağız”

Geçtiğimiz yıla ait büyüme rakamlarının, planlanan hedeflerin de üzerinde gerçekleşmesinden mutluluk duyduğunu belirten Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan şunları söyledi:

“2014 yılsonu itibariyle büyüme ve karlılıkta sektör ortalamasının üzerinde rakamlar elde ederek yılı büyük bir başarıyla kapattık. Bu başarının ardından Kuveyt Türk olarak, reel ekonomimizin ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli işlevler üstlenerek, 2015 yılında da en güçlü olduğumuz alanlara, özellikle Kobi Bankacılığına odaklanarak, esnaf, mikro işletme, küçük ve orta boy işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir yapılanmanın içine girdik.”
2015 yılının, FED faizi artışının da etkisiyle finansal olarak hareketli ve kur riskleri taşıyan bir yıl olacağını öngördüklerini belirten Uyan Kuveyt Türk’ün, müşterilerini bu tür kur risklerine karşı koruyucu ürünler ve hizmetler ile destekleyeceğini, bu bağlamda da Eximbank ve ihracat finansmanı gibi kaynaklarla ve forward gibi ürünlerle müşterilerini buluşturmaya devam edeceklerini vurguladı. Kuveyt Türk’ün yenilikçi ürün ve hizmetlerinin daha da artacağını ifade eden Uyan “2014 yılında itibarımızı artıran Ar-Ge merkezimiz, bu yıl da yenilikçi çalışmalarını sürdürecek” dedi.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir