banka

23 Nisan Perşembe Günü, yani resmi bayramda tüm devlet, kamu kurum ve kuruluşları tatil yapacak. Bu kurumlara okullar, bankalar ve hastahaneler de dahil. Bunun yanı sıra belirtmek gerekiyor ki hastanelerin acil servisleri 7/24 açık olmaya devam edecek ve sadece acil olan ameliyatlar gerçekleştirilecek. Bankalar içinse hiçbir zorlayıcı durum bulunmuyor açık kalmaları için. Yani 23 Nisan’da bankalar açık mı sorusunun cevabı kesinlikle “HAYIR” diyebiliriz.

Çünkü hastaneler için bir gün öncesinden randevu almak gerekmektedir. Birçok parasal işlemin yürütüldüğü banklar da yine önemli bir ayrıntıyı oluşturmaktadır. O güne dair işlem yapacak para transferi yapacak veya ödeme gerçekleştirecek olanlar için de yine 23 ve 24 Nisan da bankaların tatil olup olmadığını merak etmektedir.

Bankalarda da durum farklı değil onlar da 23 Nisan perşembe günü bireysel ve kurumsal hizmet vermeyeceklerdir. Ancak bankacılık işlemlerinizi ATM’lerden ya da internet bankacığı üzerinden yapabileceksiniz. 24 Nisan cuma günü bütün resmi kamu kurum ve kuruluşları hizmet vermeye devam edecektir. 24 nisan da hastanelerin ve bankaların tatil olmak gibi bir durumu söz konusu değildir.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir