altin

Altındaki fiyat artışı halen devam ediyor. FED’in faiz artırımında gecikmeye gideceğinin beklentisiyle birlikte altının onsundaki fiyat artışına bir türlü dur denemedi. Global piyasada 1218,45 dolara kadar yükselmiş olan altın ons fiyatı ülkemizde de altın yatırımcılarını sevindiriyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın fiyatında %2.69’luk bir artış yaşandı ve fiyat 165.47 TL’ye kadar ulaştı. Altının tamamen ABD’ye bağlı olmasını göz önünde bulundurursak bu artışın biraz daha devam edeceğini tahmin edebiliriz.

1 AYIN ZİRVESİNDE
Uluslararası piyasalarda altının onsu yüzde 1,6 artışla son 1 ayın en yüksek seviyesi olan 1223,52 dolar seviyesini gördü.

Yurt içinde ise gram altının satış fiyatı yüzde 0.23 yükselişle 99.88 lira ile 100 lira sınırını zorlarken, çeyrek altın ise Kapalıçarşı’da yüzde 2.69 artışla 165.47 liradan satılıyor. Çeyrek altın cuma günü 161 liradan satıştaydı. Analistler, ABD tarım dışı istihdam verileri sonrasında yatırımcıların altında uzun pozisyonu devam ettirme yönünde eğilim gösterdiklerini, benzer durumun diğer değerli metallerde de olduğunu ifade ediyorlar.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir