faiz

hangi banka ne kadar faiz veriyor,
Yatırım sektörünün en çok kullanılan yollarından biri olan faizle değerlendirmede bu dönemlerde düşüklük göz önüne seriliyor. Bankaların verdiği faiz oranları tek rakamlı değerlere kadar düşerken yine aralarda yüksek faiz veren bankaları görmek mümkün. Biz de bu yazımızda sizler için şu anda hangi bankanın ne kadar faiz verdiğini bir liste halinde sizlere sunup, listede kampanyalara da yer verdik. Paranızın hangi bankada değerleneceğine karar vermeden önce iyice bir araştırma yapmanızı öneriyoruz.

TEB: Bankada ilk kez ‘Marifetli Hesap’ açtıran müşterilerin 30 günlük mevduatlarına yüzde 10.75 faiz uygulanıyor. Ancak bu hesaptan yararlanmak isteyenlerin maksimum 99 bin TL’lik hesap açtırması gerekiyor.

HSBC:
Bir önceki hafta yüzde 10 faiz uygulayan HSBC, Merkez Bankası’nın faiz indiriminin ardından 40 güne kadar vade ile açılan 100 bin TL’lik yeni hesaplara yüzde 9.70 faiz vermeye başladı. Bankanın eski müşterilerine verdiği faiz oranı ise 100 bin TL için yüzde 8.50’ye, 100 bin TL’nin altında ise yüzde 8’e indi. Banka ayrıca yine ilk kez hesap açtıran ve 100 bin TL’si olan müşterilerine 30 gün boyunca O7N repoya bağlı mevduat hesabı açıyor. Bu hesabın faiz oranı ise yine bir kerelik olmak üzere yüzde 10.85. Ancak bankanın ‘Büyük Adım’ projesine dahil iseniz eski de olsa yeni de olsa mevduatınıza uygulanan faiz oranı yüzde 10.85. Oysa banka bir önceki hafta ‘Büyük Adım’ müşterilerine yüzde 11.50 faiz uyguluyordu.

VakıfBank:
İlk hesaplarla yüksek faiz uygulayan bir diğer banka da VakıfBank. Banka yeni hesap açtıran müşterilerine 32.44 gün için yüzde 9.75 faiz uygularken, eski müşterilerine verdiği faiz ise 9.20.

Ziraat Bankası:
Bir önceki hafta 32-45 gün vadeli mevduata yüzde 9-9.10 faiz uygulayan Ziraat Bankası geçen hafta faizini yüzde 8.80’e çekti.

Akbank:
Banka ‘hoş geldin faizi’ adı altında bir yıl vadeli mevduata yüzde 9.30, üç ay vadeli hesaplara ise yüzde 8.80 faiz uyguluyor. Bu hesaplar yenilendiğinde ise faiz oranı bir ay vadelerde yüzde 8.80’e, üç ay vadeli de ise 8.70’e iniyor.

Finansbank:
100 TL’si olan müşterilerini ‘exclusive müşteri’ kapsamına alıyor. Bu segmentteki müşterilerine ‘hoş geldin faizi’ adı altında 45 gün için yüzde 9.45, ikinci kez yenileyenlere ise yüzde 9.10 faiz veriyor. Bankanın üç ay vadeli mevduata uyguladığı faiz oranı ise yüzde 8.61. Finansbank, ‘Çift Sarılı’ hesaplara ise 35 gün için yüzde 10.75 faiz verirken bu hesaplar ikinci kez bağlandığında faiz oranı 9.45’e iniyor. Banka bir yıl vadeli ve yılda yedi kez çekme hakkı tanıyan ‘Çekici Hesap’ sahiplerine ise yüzde 9.80 faiz uyguluyor.

ING Bank: banka müşterilerine ‘Turuncu Hesap’ adı altında hoş geldin faizi veriyor. Halen ‘Marifetli Hesap’ kapsamında 90 gün için müşterilerine yüzde 10 faiz uyguluyor. Bu hesap ikinci kez bağlandığında ise faiz oranı yüzde 9’a iniyor. Ancak şubelerin yetkilerine göre bu faiz oranı yüzde 9.90’a kadar yükselebiliyor.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir