denizbank

denizbank 2014 9 aylık kârını açıkladı, Bir senenin daha dörtte üçlük bölümünü geride bıraktık ve tüm şirketlerle bankalar 9 aylık mali istatistiklerini açıkladılar. Denizbank tam da beklentilerdeki gibi 9 aylık dönemde 777 milyon liralık kâr elde ederken aktif ve mevduatını sektörün ortalamasının üzerinde artırdı. Şu anda ülkenin en büyük 5. özel bankası konumundan bulunan Denizbank çalışmalarını 745 şube ve yaklaşık 15 bin bankacı ile sürdürmekte. Şimdi de DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş’in açıklamalarını sunalım sizlere.

Ateş, DenizBank’ın ilk dokuz ayda konsolide bazda;

• Aktiflerini %28 büyüterek 93,7 milyar TL’ye yükselttiğini,
• Sermaye benzeri krediler dahil özkaynaklarını %30 büyüterek 10,7 milyar TL’ye çıkardığını,
• Ana fon kaynağı olan mevduatını %30 artırarak 58,4 milyar TL’ye ulaştırdığını,
• Nakdi kredilerini %20 artış ile 62,9 milyar TL’ye çıkardığını,
• Gayrinakdi kredilerini %15 artış ile 19,4 milyar TL’ye yükselttiğini,
• Müşteri sayısını yıllık %17 yani 1,2 milyonluk bir artışla 6,8 milyondan 8,0 milyona çıkardığını kaydetti.

Ateş, aktiflerinin konsolide bazda 94 milyar TL’ye dayandığını hatırlatarak, şunları söyledi: “DenizBank son yıllarda olduğu gibi yine sektörün üzerinde bir performans gösterdi. 2014’ün ilk dokuz ayında, aktif ve mevduatımızı sektör ortalamalarının üzerinde artırmayı başardık.”

DenizBank’ın güçlü finansal yapısının Sberbank ile daha da güçlendiğini kaydeden Ateş, 2013 yılında toplam 600 milyon ABD Doları sermaye benzeri kredi temin edildiğini belirtti. Toplam karın sermayeye eklenmesine ilaveten, 2014 yılının ilk dokuz ayında alınanlarla birlikte 1,2 milyar ABD Doları sermaye benzeri kredi temini ile Sberbank’ın desteğinin devam ettiğini ifade etti.

“İnovasyon”a verilen değer uluslararası ödüllerle taçlanıyor”

DenizBank, bankacılık sektöründeki yenilikçi yaklaşımları ile dünya çapında prestijli ödüllere layık görülmeye de devam etti. DenizBank, bu kapsamda finansal hizmet sektörünün prestijli kuruluşu, ABD merkezli Bank Administration Institute (BAI) tarafından inovasyon alanında verilen 2014 yılı BAI – Bankacılık İnovasyon Ödülleri’nde büyük bir başarı göstererek, üç kategoride 5 farklı inovasyon projesi ile Türkiye’den katılan sekiz kurum arasında finale kalan tek banka oldu. DenizBank, bu başarıya küresel ölçekte 120’nin üzerinde finans kuruluşunun 200 uygulaması arasından sıyrılarak ulaştı.

DenizBank’ın, finalist olan 22 proje arasında yer alan 5 uygulaması kategorilerine göre şöyle sıralandı:

• En Yenilikçi Ürün ve Hizmet: fastPay Handsfree Ödeme
• Kanal İnovasyonu: fastPay Mobil Cüzdan
• Kanal İnovasyonu: Sosyal Müşteri Hizmetleri
• İç İşleyişte İnovasyona Dayalı Gelişim: Müşteri memnuniyetini artıran Inter-Collect
• İç İşleyişte İnovasyona Dayalı Gelişim: Inter-Dashbord Programları
Dünyanın En İnovatif Bankası’nın da belirleneceği yarışmada ödülleri kazanan kurumlar 13 Kasım 2014 tarihinde duyurulacak.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir