abm

amb bankacılık uzmanları arıyor, Avrupa Merkez Bankası, Avrupa bölgesinin ekonomisini daha iyi hale getirebilmek için yeni ekonomistler arayışı içerisine girdi. Merkezi Frankfurt’ta bulunan banka yeni ekonomistleri sadece Frankfurt’tan değil, Avrupa’nın birçok yerinden alacak. Avrupa Merkez Bankası’nın tüm Euro bölgesini kontrolü altına almasının ardından olumlu gelişmeler ardı ardına yaşanırken yeni ekonomistlerin de bölgeye can katması bekleniyor.

Londra’da bulunan Societe Generale SA kıdemli Avrupa ekonomistlerinden Anatoli Annenkov, “Draghi gibi insanlar, geleneksel fikri benimseyen kişilere göre piyasaların ve denetimin para politikasını nasıl etkileyeceği ile daha fazla ilgileniyor. Bu durum AMB’nin karşılaştığı sorunların bir yansıması” dedi.

İtalya Merkez Bankası finans piyasaları yetkililerinden 51 yaşındaki Sergia Nicoletti Altimari, 1 Ocak itibarıyla makro ihtiyati politikaların genel müdürlüğüne atanacak. Altimari, İtalya Merkez Bankası’nda Draghi ile birlikte çalışmıştı.

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) Belçikalı ekonomistlerinden Luc Laeven ise finansal krizleri analiz ederek geçmiş performansları değerlendirecek. Laeven Mart ayı itibarıyla araştırma müdürü olarak göreve gelecek. AMB Yönetim Kurulu geçtiğimiz hafta atamaları onayladı. Atanan kişiler ise konuya ilişkin yorum yapmayı reddetti.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir