abank

abank kârını yüzde 90 artırdı, Hızlı büyümesini sürdürmekte olan ABank, geride bıraktığımız 9 ayın istatistiklerini açıkladı. Gelen bilgilere göre banka 9 ay içerisinde 87.1 milyon liralık net kâr elde etti. Bu istatistikle birlikte geçen senenin aynı dönemine göre kâr oranını yüzde 89 artırmayı başarmış olan banka Eylül ayının sonuyla birlikte aktif büyüklüğünü de 11 milyar liraya kadar çıkardı. Hisselerinin çoğu CBQ’nin elinde bulunan ABank, nakit kredilerinde de yüzde 16.6’lık bir büyüme yaşadı.

ULUŞAHİN: “YENİ ÜRÜNLERİMİZ VE HİZMET KALİTEMİZLE FARK YARATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

ABank Genel Müdürü Meriç Uluşahin, finansal tablolara ilişkin yaptığı değerlendirmede, yılın ikinci çeyreğinde gösterdikleri başarılı performansın, üçüncü çeyrekte artarak sürdürüldüğünü söyledi. Uluşahin, “Temmuz ayında yurtdışı sermaye piyasalarından ilk
borçlanmamızı başarı ile gerçekleştirdik. 250 milyon USD tutarında, 5 yıl vadeli tahvil ihracı, dünyanın çeşitli ülkelerinden 6 kattan fazla talep gördü ve rekor seviyede düşük bir oranda fiyatlandırıldı. Bu da yatırımcıların ABank’ın gelecek planlarına ve sürdürülebilir
karlılığına olan inancını tescil ediyor.” dedi.

ABank’ın başarısını istikrarlı şekilde sürdüreceğini belirten Uluşahin, şunları söyledi:

“Gelecek dönemde sektörde daha ön planda olacağız. ABank, hem ticari ve kurumsal bankacılıkta müşterilerinin ihtiyaçlarına göre özelleşmiş yaklaşımı ile hem de perakende bankacılıkta özel bankacılık hizmetleri ile daha güçlü bir konuma gelecektir. Ana sermayedarımızın Katarlı olmasını da değerlendirerek Katarlı sermayenin yanı sıra bireyleri de özel servislerle Türkiye’ye çekmeyi amaçlıyoruz. Bu sayede 5-10 yıllık dönemde bankayı sürdürülebilir bir büyüme ve karlılığa odaklama hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz”.

Müşteri memnuniyetine önem vermeyi sürdüreceklerini belirten Uluşahin, “Yeni ürünlerimiz ve hizmet kalitemizle sektörde fark yaratmaya devam edeceğiz. ABank, yeni yapılanması ve hedefleri ile sektörde önemli bir role sahip olacak.” şeklinde konuştu.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir