Türk Lirası’nı Dolar veya Euro birimiyle değerlendirmek isteyenler tarafından son 1 yıl içerisinde çok yüksek rakamlarda döviz satın alındı. Piyasalardaki döviz rakamları her dalgalanmanın ardından çok büyük değişiklik gösteriyor. Yatırımcılar, kısa ve orta vadede endişeli durumda.

Dolar Dalgalanması El Yakıyor

Her geçen gün değerlenebilen ve değer kaybedebilen yapıya sahip olan Türk Lirası’nın özellikle dövizle yatırımının yapılmak istenmesi halinde istenmeyen durumlarla karşılaşılabiliyor. Dolar yatırımı yapan kişilerin endişelik olmasının temel sebebi, Dolar’ın rekor üstüne rekor görmesinin ardından sürekli düşürülüyor olması. Bu durum, yatırımcıların en düşük seviyeyi ve en yüksek seviyeyi belirleme sürecinde zorluk yaşamasına yol açıyor.

Türk Lirası’nın değerinin en kısa süre içerisinde artırılması için girişimlerde bulunulacağı belirtildi. Bu süreçte hem yatırımcılara hem de küresel döviz işlemleri yapanlara gözdağı verilmiş oldu. Dolar yatırımcılarının endişeli olmasının temel sebebi, Dolar satışını en yüksek olarak gördükleri seviyeden yaptıktan sonra tekrar yükseliş yaşanmasıdır. Dolar TL seviyelerindeki hareketliliğin yıl sonuna dek Dolar’ın yükselişi ağırlıklı bir yapıda olacağı öngörülüyor.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir