İnişli çıkışlı bir grafik izleyen piyasa üreticiden tutunda tüketiciye kadar pek çok kişinin yakından ilgilendiği en önemli konulardan biri. Özellikle de yaşanan krizin bir an önce atlatılması umuduyla gündelik hayatına devam edenlerin sık sık sorguladığı sorulardan biri de “dolar ne oldu?” sorusu oluyor.

Genel olarak güncel piyasayı yakından ele alırsak 9 Mayıs itibariyle dolar ve Euro’da meydana gelen değişimler vatandaşı korkutacak cinsten. Hemen şimdi döviz kurları arasında en sık sorgulanan bu iki kaleme bakacak olursak;

Sabah itibariyle meydana gelen dalgalanmalar dolar ve Euro’nun alış – satışını ne yönde etkilemiş bir göz atalım.

  • 9 Mayıs itibariyle yükselişe geçen doların şimdiki alış fiyatı 6,2242 TL olurken satış fiyatı da 6,2272 TL olarak gözlemlendi. Daha da yükselmesi beklenen ve vatandaşı korkutan bu tutarlar ilerleyen süreçte nasıl bir grafik izleyecek şu an tüm gözler bu yönde.
  • Dolar kadar önem gören ve yakından takip altına alınan Euro’ya bakacak olursak alış fiyatının TL bazında 6,9840 olduğunu görebiliriz. Satış fiyatı olarak dolar gibi şimdilik yükselişe geçen Euro’lar 6,9879 TL’den satılabiliyor.

Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir