Dolar TL kıyaslaması yapıldığında, Ekim ayının son haftasına ortalama 5,50 TL seviyesinde giren Dolar için seviyeler sürekli olarak değişiklik gösteriyor. Yeni haftaya 5.55 seviyesinde başlaması nedeniyle dikkat çeken Dolar’ın özellikle de piyasalardaki son durum, borsadaki ani satışlarla birlikte uluslar arası değişimleri fark yarattı.

Borsa’nın 90 puanın altına düşmesi, Çin ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ticaret savaşları da bir süredir Dolar’ın hareketliliğini sürdürmesine neden oluyordu. Son bir ay içerisinde bu sürecin yavaşladığı görülmesine rağmen, Dolar’ın haftalık seviyelerinde yaşanan genel düşüş durumu, haftalık olarak devamlılık gösterebileceği öngörülüyor.

Dolar Haftalık Seviyesi

Dolar’ın 5.5 seviyelerini seyretmesi nedeniyle özellikle de güncel değeri hakkında Türk Lirası karşısında ne olacağıyla ilgili farklı görüşlerin oluşmasına neden oldu. Euro TL kuru ise son dönemin en düşük seviyelerinden olan 6.23 seviyesini test etti. Dolar’ın 7.20 seviyesinden hızlı bir şekilde düşüş yaşaması hem ithalat hem de ihracat faaliyetlerinin birkaç ay önceki normal seyrine dönmesine imkan tanımaya başladı.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir