Ekim ayı itibariyle, dolar ve euro beklenmedik rekorlar kırmaya devam ediyor. Dolar ve euro üzerinden yatırım yapanlar kar ederken, bu durumdan etkilenen küçük yatırımcılar da zirveyi görmeye devam ediyor. Bu ay doların 7,77 ve euronun 9,26’yı görmesiyle yeni finans yatırım alanları üzerinden değerlendirmeler yapılıyor.

Yeni Bir Rekor Bekleniyor Mu?

Dolar endeksi 0,15 azalışa geçerken euro durmadan yükselmeye devam ediyor. Fed ABD merkez bankası üzerinden yapılan toplantı sonrası dönemin karşılaşacağı yeni borsa kurları üzerine tartışmalar başladı. Yeni güne euro yükselişiyle devam eden Türkiye’de düşüş beklenirken, birçok ekonomis yatırımlarını euro üzerinden yapmanın daha faydalı olacağı görüşünde. Ancak gelecekte ne olacağı tam kestirilmese de son dönemin en büyük artışları euro üzerinden devam ediyor.

ABD’deki teşvik paketiyle birlikte jeopolitik gelişmeler üzerine yeni düzenlemeler bekleniyor. Covid 19 döneminde finansal alanda yaşanan sıkıntılar, piyasadaki açıklara neden olurken, son dönemde Türkiye’deki sürecin nasıl değerlendirileceği tartışılıyor. Şimdilik yatırım alanını değiştirirken riskleri göze almanın da önemli olacağı vurgulanıyor.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
editor

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir