Altın fiyatlarının son 1 aydaki dalgalanmaları, üç ay önceki artışta olduğu gibi yine yükselme habercisi oldu. Son bir haftada yaşanan değişimlerle birlikte, altın yatırımı yapmak isteyenlerin süreci tekrar analiz etmesi gerektiği için, hangi yönde hareketlilik olacağı merak ediliyor.

Altında Yatay Seyir Oluştu

Altının özellikle son 15 gün içerisindeki artışı, bir anda piyasalarda hareketlilik oluşmasına yol açı. Dolarda ve altında yaşanan artış nedeniyle, bir gecede yaşanan artış sonucunda gram fiyatı 193 – 194 TL seviyelerinde belirlendi. Çeyrek altında Kapalıçarşı’da satış rakamları ise 317 TL değerlerini buldu. Ons fiyatlarının 1,242,3 Dolar ile satın alınabilecek seviyelerde olması dikkat çekti. Altın fiyatı özellikle Temmuz ayının başından itibaren beklenenin de üzerindeki rakamlara ulaştı.

Ağustos ve Eylül aylarında çeyrek altın fiyatlarında yüksek oranda düşüş beklenmiyor. 330 Türk Lirası’nın üzerine çıkacağıyla öngörülen çeyrek altın için kısa ve orta vadeli yatırımcılar da harekete geçti. Altın fiyatlarındaki yatay seyir bir süredir devam ediyor fakat Ağustos başından itibaren dalgalanma yaşanması bekleniyor.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir