Petrol için belirlenmiş olan varil fiyatlarında yeni bir düşüş daha yaşandı. Son dönemde artış gösteren fiyatların direkt olarak 3 Dolar’a yakın bir düşüşle karşılaşması küresel piyasalarda dikkat çekti. Petrol varil fiyatlarıyla ilgili düşüşle birlikte Petrol’ün varil fiyatı 71,91 Dolar seviyesine düştü. Beklenenin üzerindeki düşüş, Batı Teksas türü ham petrol varil fiyatlarını da etkiledi. Batı Teksas türü WTI için satış rakamları 67,89 Dolar seviyelerinden başlıyor.

Petrol’de Üretim Rakamları Şaşırtıcı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Enformasyon idaresince, ülkede bulunan toplamda 7 farklı petrol sahasındaki üretimin Ağustos ayında günlük 7 milyon 470 bin varile ulaşacağı belirtiliyor. Ağustos ayında yaşanacak olan artışın ise 143 bin varil olacağı öne sürüldü. Yapılan hesaplamalarla birlikte, şirketin yıllık bilançosunun ise 4,5 milyar Dolar olduğu belirtildi.

Petrol işleme kapasitesi, Çin menşeili rafineri şirketi olan Dongming bünyesinde ithalatı durduracağını belirtti. Bu durum, İran ile yapılacak olan yeni anlaşma sayesinde milyarlarca Dolar değerindeki paranın İran’a akması anlamına geldiği için, piyasalar hareketlendi.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir