Arçelik’in iştiraki Arctic şirketi bünyesinde yapılacak olan çamaşır makineleri için fabrika kurulması amacıyla 68 milyon Euro değerinde kredi alındı. AYB ile 68 milyon Euro değerindeki anlaşma, Romanya’da yapılacak olan milyonlarca çamaşır makinesi için yapıldı.

68 Milyon Euro’luk Kredi Anlaşması İmzalandı

Arçelik’in Romanya’da girişimi için aldığı krediyle birlikte en kısa süre içerisinde girişimini gerçekleştirmesi bekleniyor. Yıl içerisinde sadece 365 günde 2.2 milyon adet çamaşır makinesinin yapılması hedefleniyor. Avrupa Yatırım Bankası tarafından  verilen kredinin Romanya Endüstrisinde teknoloji 4.0 prensibine uygun şekilde değerlendirileceği belirtildi.

Çok sayıda akıllı teknolojinin kullanılacak olması, işçi ihtiyacının çok fazla olmasının önüne geçiyor. Bunun yerine direkt olarak üretimin çok daha yüksek rakamlara ulaşması için girişimlerde bulunuluyor. Hedeflenen büyüme değerinin her sene istenen değerlere ulaşması için, satın alınacak olan teknoloji cihazların kullanılması yeterli olacak. Arçelik finansman ve mali işlerden sorumlu genel müdür yardımcısı Polat Şen, yatırımlarıyla ilgili süreçte global başarıları için desteklerden memnun olduklarını söyledi. Avrupa Birliği’nin büyümesini hedefleyen adımlar atan AYB’nin sağladığı kredi için de kendilerine teşekkür etti.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir