Rusya ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki savaş durumu, Türkiye’nin de bu noktada kendine bir yer seçmesi nedeniyle özellikle piyasalar bir anda hareketlendi. Altının gramı güne çok ani bir yükseliş yaşayarak başlamasıyla birlikte, 180,5 TL değerinde seyretmeye başladı. Gerilemesi, altın TL değerinin ve piyasalardaki değerinin dengelenmesine de imkan tanıdı.

Gün içerisinde TL ile Dolar ve Euro’da 0,20’ye varan kur değişiklikleri söz konusu oluyor. Bu nedenle özellikle altın alıcıları tarafından çok yoğun bir şekilde ilgi gösterile gram altınla ilgili yatırım planı yapanlar kararsız kalıyor.

Haziran’da Fiyatının Artacağı Düşünülüyor

Türkiye’de özellikle düğünlerin başlamasıyla birlikte altın fiyatlarının çok daha yüksek rakamlara ulaşacağını düşünenlerin sayısı bir hayli yüksektir. Bu durum, özellikle yaza girilirken yaşanan yükseliş ve düşüş süreçlerinde alım satım yapmak istemeyenlerin sayısını artırıyor. Altın 2018 yılının sonlarında doğru, gramında 200 Türk Lirası’nın üzerine çıkacağı düşünülen yatırım yöntemlerinin başında geliyor. Ani bir değişimle, bu rakama sadece birkaç ay içerisinde de ulaşılması mümkün.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir