jet_fadil

jet fadıldan bir ilginç hamle daha, Seneler önce geliştirdiği projelerle ismini duyuran ancak bunların hiçbirini teslim etmeyi başaramayan, halk arasında Jet Fadıl adıyla tanınan Fadıl Akgündüz, son senelerde de Bayrampaşa’daki Caprice Gold adlı projesiyle gündemde. Son zamanlarda kendisine ulaşılamayan Jet Fadıl, Didim’de bulunan Caprice Termal Oteli’n genel müdürlüğüne dün iki isim birden atadı. İlk olarak erken saatlerde Akgündüz’ün yeğeni Mehmet Salih Obut bu yetkiye 10 yıllığına getirilirken sonrasında da yine 10 yıllığına bu yetki Nurdan Atağan’a aktarıldı.

Akgündüz bir süre önce 258 milyon lira değerindeki Caprice Didim Otel ile 52 villa ve Milas’taki 300 milyon liralık 119 dönüm arsayı yeğeni Fatih Obut’un şirketine devretmişti. Bu şaşırtıcı şirket trafiği mağdur avukatlarının “Jet Fadıl mal kaçırıyor” iddiasını daha da güçlendirdi.

Bayrampaşa’daki devremülk projesi Caprice Gold’da yaşanan devirde ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Fadıl Akgündüz’ün ablası Avniye Obut’un yönetiminde olan Capricegold Gayrimenkul Yatırım (Bayrampaşa’daki devremülk projesini yapan şirket), Didim’deki Caprice Termal’deki hisselerinin tamamını Obut’un kızı Nurdan Atağan’a devretmişti. Bu devir 15 Ekim 2014 tarihli Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayınlandı. Bu devir sırasında sadece Capricegold Yatırım şirketi değil, Akgündüz’ün yeğeni Mehmet Fatih Obut da yüzde 1’lik hissesini Atağan’a devretmişti.

Akgündüz’ün kafa karıştıran ve baş döndüren genel müdürlük atamaları hisse devirleri kayıtlara, “Şirket ortağımızın müdürlüğü de sona ermiştir”ibaresiyle geçti.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir