jet_fadil

jet fadılın projesinde bir skandal daha, Birkaç senedir Caprice Gold’un büyük reklamları dönüyor hem televizyonlarda hem de sokaklarda. Fadıl Akgündüz, bilindik adı “Jet Fadıl” tarafından hayata geçirilen bu projeden ev sahibi olanlara sürekli olarak kira garantisi veriliyordu. Ülkenin ilk 7 yıldızlı devremülk projesi olan Caprice Gold’dan ev sahibi olanlara en son ödeme 7 ay önce yapıldı. Toplam 13 bin kişiye satılan dairelerden 1 milyar lira kadar gelir elde eden Fadıl Akgündüz’e ise uzun süredir ulaşılamıyor. Mağdurların 9 Kasım’da Caprice Gold önünde protesto düzenleyeceğini de vermiş olduğumuz bilgiler arasına ekleyelim.

AYLARDIR ÖDEME YOK

Milliyet’te yer alan habere göre, Jet Fadıl’ın Caprice Gold projesine giren yatırımcılara aldıkları evlere göre aylık kira geliri vaat edildi. Örneğin devremülk sahibi olmak için 100 bin lira yatıran yatırımcıya her ay 750 lira kira ödeme sözü verildi. Ancak ödemeler geçen yıldan bu yana düzenli olarak yapılmıyor.

Ev sahiplerinin verdiği bilgilere göre, Fadıl Akgündüz, son ödemeyi 7 ay önce yaptı. Akgündüz, devremülk sahiplerine sık sık mektup göndererek bilgi veriyor. Akgündüz, 22 Nisan’da gönderdiği ilk mektupta “Gezi ve 17-25 Aralık operasyonları yüzünden ödeme yapamadım” demişti. 16 Mayıs’ta gönderdiği ikinci mektupta da “Soma ve Paralel Yapı” yı suçlamıştı. Mudilere para yerine mektup gönderen Fadıl’ın bu açıklamaları yatırımcıları en sonunda çıldırttı. Caprice Gold yatırımcıları 9 Kasım’da sahaya inmeye hazırlanıyor…

1 MİLYAR LİRA TOPLADI

Fadıl Akgündüz, Caprice Gold Projesi’ni toplam 13 bin kişiye sattı. Bu kişilerden yaklaşık 1 milyar lira gelir elde etti. İnşaat için yaklaşık 350 milyon liraya harcayan Akgündüz’ün geri kalan parayı ne yaptığı bilinmiyor. Akgündüz’ün topladığı paraları yurt dışındaki bankalara kaçırdığı iddia edilirken, Jet-Pa Holding’in sahibi Akgündüz’e ulaşılamıyor.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir