fadil_akgunduz

Bayrampaşa’da 5 yıldır inşaatını tamamlamadığı ve her geçen döneme rağmen halen haber alınamayan Fadıl Akgündüz halen kayıplardı. Annesi dahil yakın akrabalarının bile nerede olduğunu bilmedikleri Akgündüz, piyasadan 1 milyar doların üzerinde para alarak sırra kadem bastı gibi gözüküyor. Türkiye sınırları içerisindeki tüm mallarını kısa bir sürede elinden çıkaran, normal şartlarda 15 günlük satılması gerekirken her evini 1 günlük satışa çıkararak kanuna aykırı davranan Akgündüz ve birkaç aile ferdi adına “çetecilik” suçundan dava açılırken geçtiğimiz günlerde de müfettişler Caprice Gold’a giderek inceleme yaptılar.

Bakanlıktan rekor ceza gelebilir
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerinin inceleme altına aldığı Caprice Gold Oteli’ndeki usulsüzlüklerden dolayı Fadıl Akgündüz ve akrabalarına rekor ceza gelmesi bekleniyor. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a göre, teslimden önce kampanyalı satış olarak bilinen maketten satışta arz sahibi adına Tüketici Genel Müdürlüğü’nce kampanyalı satış izin belgesi düzenleniyor.

Tüketicilerin sözleşmeden doğan haklarının devlet garantisinde olduğu sistemde maketten satılan devremülklerin 36 ayda tamamlanmaması ve mal sahiplerine teslim edilmemesi halinde firmanın izin belgeleri iptal ediliyor. 2009 yılında başlanılan Caprice Gold’un inşaatı ise 6 yıldır tamamlanmadı.

Kanunun öngördüğü inşaat tamamlama süresini 3 yıl geçen Caprice Gold’a yaptığı satış bedeli olan 1 milyar lira kadar idari para cezası verilmesi bekleniyor. 12 bin kişiye sattığı devremülklerden yaklaşık 1 milyar lira satış geliri elde eden Akgündüz’ün bu parayı nerede tasarruf ettiği ise bilinmiyor. Otel inşaatına 85 milyon lira harcadığı öğrenilen Akgündüz’ün reklam, kira ve şirket harcamalarından arta kalan 800 milyon liranın akıbeti ise kamuoyunda merak oluşturuyor.

Read more: http://www.finansgundem.com/finans-kulis/fadil-akgunduz-sirra-kadem-basti-669483.htm#ixzz3VarfLDTQ


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir