finansbank_bina

Şu anda genel müdürlük binasını Gayrettepe’de bulunduran ve yakın zaman içerisinde Levent’te yeni inşa edilen binasına taşınmak üzere olan Finansbank’tan, taşınmanın detayları hakkında bilgiler açıklandı. Gelen bilgilere göre banka her gün bir katı taşıyacak. Şu anda genel müdürlüğünde 220 kişi çalıştıran Finansbank, giriş ve çıkışlarda sorun yaşanmaması için ilk etapta işçilerin çalışma saatlerini düzenleyecek. Ayrıca taşınma işleminin Nisan’ın ilk haftası başlaması da beklenenler arasında.

Taşınmaya ilişkin detaylara gelince; Para Dergisinden Esin Çetinel’in ‘kulis haber’ine göre, taşınma işlerini yürüten Finansbank Emlak Dairesi yeni binaya yerleşmiş bile. Yani yeni genel müdürlük binasının ilk çalışanları genel müdürlüğü taşıyacak birim. Ancak asıl iş bundan sonra başlıyor. Çünkü bankanın taşınma planına göre, Nisan ayından itibaren günde bir kat yani 100 kişilik gruplar halinde taşınma yürütülecek. Söz konusu bu plana göre tüm genel müdürlük birimlerinin 4 Levent’teki yeni genel müdürlük binasına taşınması Mayıs ayının son haftalarını bulacak.

Duyumlara göre, beş farklı binada faaliyet gösteren genel müdürlük personeli ve iştirakler taşınma operasyonunun ardından tek çatı altına girecek. Finans Invest, Finans Faktoringve Finans Portföy’den oluşan iştiraklerle birlikte yeni genel müdürlük binasında toplam 2 bin 200 kişinin çalışacağı belirtiliyor. Bu arada yeni binaya taşınmanın ardından bankada bazı birimlerin çalışma saatlerinin de değişeceği de söyleniyor. Levent – Maslak arasında yer alan ve Manhattan olarak adlandırılan bölgede trafiğin çok yoğun olması yüzünden banka yönetimi “yığılmayı bir de biz artırmayalım” kaygısıyla özellikle şube ağırlıklı çalışan bazı personeline erken çıkış hakkı verecekmiş. Buna göre bazı birimler sabah 08.00 akşam 17.00, bazı personel ise sabah 09.00 akşam 18.00 arasında çalışacakmış. Bu sayede binadan aynı anda 2 bin 200 kişinin çıkışı engellenecekmiş.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir