caprice_gold

mağdurlardan carpise golda baskın, Daha önceki senelerde de birçok vaatle birçok projeye başlangıç yapan ancak buna rağmen hiçbir zaman projeyi tamamlamayı başaramayan Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz, son senelerde ismini en çok Bayrampaşa’da inşa etmekte olduğu Caprise Gold ile birlikte andırıyor. Otelin inşaatının 3 seneden beri bitmemesi mülk sahiplerini huzursuz ederken şimdi de Caprise Gold’un satış ofisine bu mağdurlar tarafından bir baskın düzenlendi. Parasını alamayan mülk sahipleri fazlasıyla kızgın gözükürken ödemelerinin 6 ay sonra yapılacağı belirtildi.

Zaman’da yer alan habere göre, Caprice Gold’dan devremülk almalarına rağmen hak ettikleri kira gelirlerinin aylardır ödenmediğini belirten mağdurlar otel inşaatı ve devremülk satış ofisini basarak şirket yetkililerini sorguya çekti. Kiralarının yatırılmama sebebini soran mağdurlara açıklama yapan bir şirket yetkilisi, Caprice Gold’un kira borçlarının günlük 500 bin lira civarında olduğunu ve şu anda bu parayı ödeyecek durumunda olmadıklarını söyledi. Kira ödemelerini ancak otel açıldıktan sonra yapabileceklerini belirten yetkili, otelin sadece bir kulesinin inşaatını ise en erken 2015’te tamamlayabileceklerini kaydetti. Bu sırada birçok mağdur, Fadıl Akgündüz’ün kendilerini kandırdığını ileri sürerken Akgündüz’ün toplanan paralar hakkında hesap vermesi gerektiği söylendi. Bir mağdurun şimdiye kadar devremülk satılan kişilerden toplanan paranın tutarını sorması üzerine ise yetkililer, Caprice Gold’da toplam 12 bin kişiye satış yaptıklarını ve buradan 783 milyon lira satış geliri elde ettiklerini söyledi. Caprice Gold Maldivler projesinden topladığı iddia edilen 170 milyon dolar ile birlikte piyasadan 1 milyar liradan fazla para topladığı belirtilen Akgündüz’ün ise bu parayı nerede harcadığı kamuoyunda soru işaretleri oluşturuyor. Otelin kaba inşaatına yapılan masrafın şu ana kadar 100 milyon lira civarında olduğu tahmin edilirken inşaatın 3 yıldır bitirilememesi ise toplanan paraların akıbetini merak konusu yapıyor.

Öte yandan şu anda mali kriz yaşayan Akgündüz’ün Caprice Gold’un satış ofislerini kapatmaya başladığı ortaya çıktı. Anadolu’nun çeşitli illerinde ve İstanbul’un ilçelerindeki devremülk satış ofislerini de kapatan Akgündüz, son olarak Mecidiyeköy’de faaliyet gösteren Caprice Restoran’ın da kapısına kilit vurdu. Çalışanlarına maaş veremeyecek hale geldiği öğrenilen Akgündüz’ün son projesi olan faizsiz otomobil projesinin de sekteye uğradığı ve cip satışlarının durduğu belirtiliyor. Müşterilerine 5 aydır kira ödemesi yapmayan Akgündüz’ün, iptal olan Caprice Maldivler projesi mağdurlarından parasını isteyenleri ‘6 ay sonra ödeme yapabiliriz’ diyerek geri çevirdiği kaydediliyor.

1987 yılında açtığı Jet Sürücü Kursu ile aktif iş yaşamına giren Fadıl Akgündüz, 15 yıl önce ‘İmza’ marka otomobiliyle gündeme gelmiş ve uzun bir süre konuşulmuştu. Siirt’te fabrika kuracağını söyleyen daha sonra Cenevre fuarında İngiltere’de yaptığı konsept aracı sergileyen Akgündüz’ün bu projesi hiçbir zaman hayata geçemedi. Fabrika yapacağı Siirt’teki arsa ahır olurken yurtdışında yaşayan 14 bin gurbetçiden 230 milyon Euro para toplayan Akgündüz’ün Türkiye’de inşa ettiği Jet Kent Konutları’ndan binlercesi de yarım kaldı. Son olarak Başbakan Tayyip Erdoğan’a mektup yazan Fadıl Akgündüz, “Şirketlerim için sizden yardım diliyorum. Allah korusun eskiden olduğu gibi şirketimiz bir kazaya daha kurban giderse insanlarımız bir 15 yıl daha acı çeker.” ifadelerini kullanmıştı.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir