Roberto Cavalli

Dünyanın en ünlü tasarımcıları arasında yer alan Roberto Cavalli, yıllardır elinde tuttuğu markasını uzun süredir satmayı düşündüğünü dile getiriyordu ve sonunda da istediği müşteriyi buldu gibi. Rusya’nın ambargolu bankalar listesi arasında yer alan VTB Bank, Cavalli için 500 milyon dolar ödemeye hazır olduğunu ifade ett; bu da yaklaşık şirketin yüzde 60’lık hissesine denk geliyor. Ukrayna ile yaşanan sorunların ardından ambargo yemiş olan bankanın batıdan alacak olduğu bu isimle birlikte ambargo sorununun da üstesinden gelmesi bekleniyor.

VTB Bank, Ukrayna krizi sonrası Rusya’nın Batı tarafından ambargo listesine alınan bankaları arasında yer alıyor. Rus basını yüzde 60’lık hisse için VTB Capital’in 500 milyon euro ödemeye hazır olduğunu yazdı.

Bu durumda Cavalli’nin şirketinin değeri 830 milyon euro oluyor. Birkaç yıldır modaevini satmayı düşünen Cavalli’yle, Bahreynli yatırım fonu Investcorp ve Avrupa fonu Permira’nın temas halinde olduğu biliniyor.

Leopar Kral…

Renkli hayvan desenlerini elbiselerinde kullanmayı seven Cavalli, ‘Leopar Kral’ olarak anılıyor. Rus fonlarının son dönemde İtalyan şirketlerine olan ilgisi artıyor. Bu yıl Rus petrol üreticisi Rosneft, Pirelli’den dolaylı hisse alırken, Rus votka üreticisi Roustam Tariko geçen yıl İtalyan şarapçı Gancia’yı portföyüne katmıştı.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir