e- ticarette yeni express uygulamasının getireceği yenilikler kısaca şöyle; zaman tasarrufu, daha güveli ve daha hızlı olarak alışveriş imkanı. İnternet alışverişlerinde kart bilgilerini kullanmayı sona erdiren uygulamanın e- ticarette büyüme hızını katlaması bekleniyor.

Dünya’da ilk kez Türkiye’de BKM tarafında uygulanmaya başlanan yeni protokol devrim niteliğinde. Kart bilgileri tamimiyle banka güvencesi içerisinde ve ayrıca taksit yapılmasını kolaylaştıran bir gelişme olarak dünyada tek örneği olmasının altı çiziliyor.

Adım Adım Express

– Kart sahibi www.bkmexpress.com.tr adresine girerek belirlediği kullanıcı adı ve şifre ile Express’e üyelik işlemi gerçekleştirilir.

– Kart maliki kullandığı kredi kartlarının bilgilerini ve vatandaşlık numarasını Express’e tanımlatır.

– Her kart tanımlamasında bankasından kısa mesaj ile gelen tek kullanımlık şifreyi kullanarak kart kayıt işlemi o an gerçekleştirir.

– Kartlarını kaydeden üye internet üzerinden alışverişe hazır hale gelir.

– İnternette alışveriş sırasında Express ile Ödeme’yi tercih ederek kullanıcı adı ve şifresi ile ‘Dijital Cüzdan’ına ulaşan kart sahibi, burada tüm kartlarını ve avantajlarını bir arada görür ve tercih ettiği kart ile peşin, taksit işlem seçimini yapar.

– Bankasından kısa mesaj ile gelen tek kullanımlık şifreyi ekrana giren kart sahibi böylece alışverişi tamamlar.

Express’in Kart Sahiplerine Sağladığı Avantajlar

– Express, kullanıcıya www.bkmexpress.com.tr adresine girerek oluşturacağı dijital cüzdanında sahip olduğu tüm kredi kartlarını bir arada bulundurma imkanı tanır.

– İnternetten yapılan alışverişlerin daha hızlı, kolay ve güvenli gerçekleşmesini sağlar. Express ile alışverişlerin süresi kısalır, alışveriş tek kullanımlık bir şifre ile yapılır.

– Ücretsiz ve komisyonsuz olarak Express üyesi olan kart sahibi, bütün kartlarına ulaşır.

– Express kullanıcıya seçme özgürlüğü sunar. Kart sahibi, kendi tercihine göre dijital cüzdanındaki kartlarını kullanabilir.

– Express, bankaların kart sahiplerine tanıdığı taksit, promosyon, ödül-puan kazanma gibi avantajlardan aynen yararlanmasına olanak tanır.

Express’in E-ticaret Şirketlerine Getirdiği Kolaylıklar

– Üye işyerleri müşterilerinin kart bilgisini almadan/saklamadan ödeme işlemi yapmalarına olanak tanır.

– Express, işlemlerin mevcut sanal POS’lar üzerinden takibine olanak tanır.

– Üye işyerlerinin operasyon yükünü azaltır.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir