Bankalar bıkmadan, usanmadan her gün yeni bir dolandırıcılık sistemi geliştiriyorlar ya helal olsun! İş yerlerinize gelip binbir ısrar sonucu size form dolduran o insanların nasıl bir sonuç elde ettikleri sonunda ortaya çıktı. Birazdan vereceğiz bir mesajda her şeyi ayrıntılı olarak anlayacaksınız ama biz olayı kabataslak bir özetleyelim.

İş yerlerinize gelen ve sizin yararınıza diyerek doldurdukları formları bankaya teslim eden bu kişiler aslında sizi kredi kartı almaya zorluyor. O formu dolduranlara bir süre sonra kargo eşliğinde kredi kartları geliyor. Kartı teslim almadıkları halde, hiç kullanmamış da olsalar borçları oluyor bankaya. Devletin ise henüz bu işe parmağını sokmuşluğu yok. Dolandırıcılığın önüne ne zaman geçeceği sabırla bekleniyor.

İşte bir mağdurun konuşmaları : “İşyerimize gelen banka görevlisi tarafından neredeyse bıktıracak ısrarları sonucu talep formu doldurdum. Daha sonra doldurduğum formun kredi kartı başvurusu olduğunu öğrendim. Bunun üzerine kredi kartını gelen kuryeden almadım. Defalarca gönderdiler banka ile iletişime de geçtim kart istemediğimi söyledim. Bana ‘Adresinize gönderdiğimiz kartı kabul etmeyin iptal olur’ dediler. Kartı her defasında iade ettim, hiçbir şekilde imzalamadım geri yolladım. Cep telefonuma 214. 29 TL borcum olduğunu mesajı geldi. Bu nasıl bankacılıktır? Almadığım kullanmadığım karta nasıl borç gelir? ”


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir