Hüseyin Bilmaç, yeni oluşturulacak pazar hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Bu pazarın neden oluşturulduğu sorularına ise yeni kurulacak olan İstanbul’daki 3. şehir için olacağı cevabını verdi. Bu oluşturulacak olan 50 milyar dolarlık yatırımın alandaki tüm pazarı rahatlatacağını ve rantı artıracağını söyledi.

Yeni şehrin yapımının süresi toplam olarak 10 yıl alacağını düşünen yetkililer bu sayede yıllık 5 milyar dolar yeni yatırım yapacaklarını açıkladı. En önemli yatırımın tabi ki konut projelerinde olacağını dile getiren Hüseyin Bilmaç, Arap turistler için yeni şehrin çok önemli olduğunu ve turistlerden çok büyük değerlerde dövizlerin de kasalarına gireceğini belirtti.

Ayrıca Hüseyin Bilmaç yatırım ve yeni pazar hakkında şu açıklamalard bulundu : ”Eğer MENA ülkelerindeki sıkıntının geçmesini bekliyor olsaydık, başta demir çelik, demirden ve çelikten mamuller ile seramik sektörlerimizde olmak üzere çok ciddi oranda kan kaybederdik. Çünkü bazı üretim kalemlerimizde ihracat çok ciddi yer tutuyor”


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir