Sabah ve ATV’nin satışı için başlatılan görüşmeler devam ediyor.

Kısa bir süre önce ATV ve Sabah gazetisinin satışı için görüşmeler başlatılmıştı. Görüşmelere 3 farklı şirket katılmıştı. Katılan firmalar Texas Pasific Group ve Bunlar News Corp ve Time Warner’dı. Ama bu üçlüden bir tanesi artık teklif vermeyeceğini ve ATV-SABAH’ı almaktan vazgeçtiklerini söyledi. Satış sürecinden çekildiğini temsilcileri ile bildiren şirket ise Texas Pasific Group .

Bloomber’de yayınlanan haberde Texas Pasific Group satış görüşmelerinden artık çekildi ve ATV-SABAH satışı ile ilgilenmiyorlar. Talep edilen ücret konusunda sıkıntı yaşadıkları ve finansal toplantılarının ardından ATV-SABAH‘ı almk istemediklerini ve bundan sonra teklif vermeyeceklerini belirttiler.

Bilindiği üzere ATV Çalık Holding‘in. Çalık Holding ile ilgili SABAH-ATV satışı süresince söylentilerde çıkmaya başladı. Söylentilere göre Çalık Holding’e 1 milyar dolarlık teklif yapıldı ama bu teklif beğenilmedi.

ATV ve SABAH ile ilgilenen holding sayısı da ikiye düşmüş oldu. Bu holdingler News Corp ve Time Warner. Çalık Holding Satış Yetkililerinden gelen bilgilere göre ATV-SABAH için 1 milyar dolardan daha fazla bir teklif bekleniyor.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir