Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık çoğu insan kitapları internet üzerinden okusa da, asıl kitapseverler bilirler ki en güzel okuma yöntemi kitabı hissederek okumaktır. Eğer siz de böyle düşünen kitap kurtlarındansanız o zaman sizler için en yeni çıkan ve yıla damgasını vuracak kitaplar Idefix’te.

Kuşlar

İskandinav Edebiyatı’nın önemli yazarlarından olan Tarjei Vesaas, Kuşlar adlı romanı ile yalın ancak sarsıcı bir anlatımın ötesine geçerek hepimizi başka diyarlara taşımayı başarıyor. Son derece akıcı, sürükleyici kurgusu ile Mattis ve Hege’nin yaşam savaşlarına tanıklık ederken, bir gün bir yabancıyla olan tesadüfleri sonucu hayatlarının nasıl değiştiğini okurken şaşkınlıklar içerisinde kalacaksınız. İskandinav Edebiat Ödülü sahibi yazarın, en sevilen romanları arasına yer alacak bu kitabı siz de hemen okuyun.

Hayatımın Akıl Almaz Mantığı 

Son zamanların aile, sadakat, sevgi ve sorumluluk kavramları üzerinde insanları düşünmeye sevk eden ve onlara yeni ufuklar açan herkesin okuması gereken bir kitap olduğunu düşündüğümüz Hayatımın Akıl Almaz Mantığı romanı, başarılı yazar Benjamin Alire Saez tarafından kaleme alınmıştır. Geçmişinin izleri ve yeni ailesinin yaşam tarzı arasında kendisine bir denge kurmayı başaran Salvador, sonraları tüm hayatını sorgulayan ve bunu tetikleyen olaylar yaşamaya başlar. Bakalım kahramanımız bu iki zaman kavramı içerisinde aklında beliren sorulara cevap verip, hayatını yeniden dengeleyebilecek mi?

Bu Bizim Havamız 

Hepimizin çevre için endişelenirken, bazıları bu endişesini bir başyapıta dönüştürmeyi başarabiliyor. Çağdaş edebiyatın en başarılı yazarları arasında görülen Jonathan Safran Foer, dünya üzerindeki krizlere, çevre kirliliklerine dikkat çekerek bunu değiştirmeyi ve gezegenimizi iyileştirmeyi hedefleyen bir çözüm bulmuş ve bunu da halen yaşamak isteyen kişilere atfettiğini söylemiştir. Eğer siz de küresel gerçeklerle yüzleşmek ve sorunlarına farklı açılardan bakmak istiyorsanız o zaman yazarın, Bu Bizim Havamız isimli romanı tam da size göre.

Bunu Herkes Bilir 

Tarih ve tarihin akışındaki olaylara meraklı olanlar, o çok büyük devrimlerin ve savaşların genel nedenlerini, öne çıkan olaylarını bilirler. Ancak tarih bir bütün olarak ele alındığında ufak olayların büyük yankılar uyandırdığını ve böylece çocukluktan beri dinlediğimiz büyük gelişmelerin aslında ismi hiç anılmamış insanlar ve hiç bahsedilmemiş olaylarla ilgili olduğunu görebilirsiniz. İşte Bunu Herkes Bilir de tam olarak böyle bir kitap. Emrah Safa Gürkan’ın mizahi kaleminden şaşırtan gerçeklere sürükleneceğiniz bu bilgi dolu kitap sayesinde siz de ufkunuzu genişletebilirsiniz.

Olmasa da Olur 

Kadınların ilişki seçimlerindeki yanlışları ve bunların sebeplerini, kendimize çok yakın hissedeceğimiz karakterler üzerinden anlatan Aslı T. Kızmaz, Olmasa da Olur diyemeyenler için bu kitabıyla büyük bir farkındalık yaratmak için gelmiş gibi görünüyor. Her kadının küçüklükten itibaren kafasına kazınan olaylar sayesinde hep bir şeyleri değiştirmeye yönelik çabalarını yer yer keyifli yer yer acıklı bir şekilde ele alan yazar, bu romanı sayesinde özellikle kadınlar açısından büyük beğeni topladı ve halen de toplamaya devam ediyor. Umutsuz ilişkileriniz varsa belki de onlara biraz da bu kitap üzerinden bakmanız gerekiyor. Bakış açısını hem eğlenceli hem de sorgulayıcı bir şekilde genişletmek isteyenler için bu kitabı kesinlikle öneriyoruz.

Bu ve bunlar gibi daha nice roman, Idefix’te sizleri bekliyor. Sitenin internet adresini de hemen ekleyelim; www.idefix.com


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir