Bankada verilen yüksek oranlı ödemelerin son bulabilir.

Royal Bank of Scotland bankasında yetkili CEO banka tarafından kendisine verilen 1.57 mlyon dolrlık ikramiyeyi istemediğini açıkladı. Bunun en büyük sebebi üst düzeyde bulunan yöneticilere verilen ikramiyelerden siyasetçilerinin şikayetçi olması ve ters tavır almasıydı. Bunun üzerinde İngiltere’de yayınlanan bir haber ile üst düzey yöneticilere bankalarda ikramiyelerin kalkbileceği belirtildi.

Gazetede yapılan bir diğer açıklamaya göre bankacılık sektöründe ikramiye diye bir dönem artık kalmayacak. 60 bin kişinin işten çıkarılması istihdamın daralmasından kaynaklanıyor. Çalışanlar için bankacılık sektöründe değişikliklere gidilmeye başlandı.

Davos’ta konuşulan konulardan bir tanesi ise bankacılık sektörü idi. Bankalarda yöneticilere verilen ikramiyelerin büyük oranlarda düştüğü hatta bu oranın %70’lere kadar ilerlediği belirtildi. Bu sebebi olarak tam olarak neyin olduğu bilinmezliklerde dolaşırken FT’den gelen açıklama akıllardaki bu soruya ceap oldu.”Siyasette yaşanan söylenti ve tavırlardan dolayı ikramiyeler inmektedir”

Bütün bu haberler, ikramiyelerin indirilmesi ve siyasetçilerin kızgınlığına karşı bankacılar kendilerini savundu. İkramiyelerde yapılacak olan ödemelerin yükselmesini savunan bankacılar dünyada her zaman iyi bankacılara ihtiyacın olduğunun açıklamasını yaptı. İki bankacılar olmadığı taktirde borsa ve ekonomide yaşanan buhranlardan tüm dünyanın etkleneceği ifade edildi. Bu açıklamaya da ekonomistler karşı çıktı.
Ödemelerdeki yükselişin ancak rant arayışı için olabileceğini savunuyorlar.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir