Petrol ofisi sermayesini üstlendiği Petrol Ofisi Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hisselerinin %100’ünü satmak için karar aldı.

Şirketten gelen açıklamaya göre yüzde 99,6 doğrudan ve %0,04 ünü ise dolaylı dolaylı iştirak eden OMV Petrol Ofisi, Petrol Ofisi Arama Üretim Sanayi A.Ş. hisselerinin aynı anda hepsini birden satacağını belirtti.

Bütün potansiyel alıcılarının satışa girebileceğini ve değerlendirmeler sonucu satışın görüşmeler ile gerçekleştirileceğini belirtti. Hisse senetlerinin devrinin ardından gerekli olan açıklamaların basına en kısa sürede duyurulacağını belirten Petrol Ofisi yetkilileri şirketlerinin toptan ve parekande olarak petrol satışına devam edeceklerini belirtti.

Petrol Ofisi Hakkında Detaylı Bilgi

OVM şirketi 6 sene önce 2006 yılında Petrol Ofisi’nin hisselerine ortak oldu ve 2010 yılında hisselerini %97 ye kadar yükseltti. Bu alım ardından OMV İstanbul’da kendi şirketini kurdu. OMV şu an itibari ile OMV Petrol Ofisi Holding, OMV Petrol Ofisi A.Ş. ve OMV Gaz ve Enerji Holding A.Ş ana hissedarıdır. Adlarından da anlaşılabileceği gibi bu birimlerin ana çalışma alanları petrol, akaryakıt ve doğalgazdır.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir