Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım İstanbul Boğazında yapılması beklenen 3. köprü için yeni tekliflerin alınacağını belirtti. Yapılan ilk görüşmelerde 3. köprü için kimseden teklif gelmemişti. Bunun üzerine Bakan Binali yıldırım yeni tekliflerin alınabileceğini belirtmişti. 

Bugün yapılan açıklamada ise 3. köprü ihalesi için yeni tekliflerin alınacağı açıklandı. En geç nisan ayı gibi yeni tekliflerin alınacağını belirten Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım bir aksilik olmaz ise bu sene 3. köprünün yapılmaya başlanacağı belirtildi. Bilindiği üzere 3. köprü yapılmaya başlandığında bir tek köprü yapımına başlanılmayacak. Köprünün bağlantıları olan yollarında yapımına aynı zamanda başlanacak.

Birinci Boğaz Köprüsü yapılmaya başlanalı 41 sene oldu. Bu köprünün artık tadilata girmesi gerektiği uzmanlar tarafından bildirildi. Böyle bir durum olduğu taktirde İstanbul’da yaşanacak olan trafik hakkında yorum bile yapılmasına gerek yok. Hem birinci köprünün tadilatı için hemde İstanbul’daki trafiği rahatlatmak için 3. köprünün yapılması şart gibi görünüyor.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yaptığı basın toplantısında şu sözlere yer verdi”Haberler çıktı, “Köprü 8-9 ay, 1 yıl kapanacak’ diye, kıyamet koptu. Meğerse köprüyü ne kadar çok seviyormuş İstanbullu. ‘Yapılmasın’ diye bağıranlar, şimdi ‘köprü kapanmasın’ diye bağırıyor. Bu bir tezat. Aslında İstanbullular bu köprünün 1 gün bile kapanmasına tahammül edemez. Bu bile sadece, üçüncü köprünün ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğun gösterir”

3. Köprü için teklifleri beklediklerini belirten Binali Yıldırım teklif verenler için devletinde her türlü yanlarında olacaklarını ve destek vereceklerini belirtti.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir