Hürriyetten gelen açıklamaya göre Hürriyet Towers binalarının satışa çıkardığını belirtti.

Hürriyet basına duyurduğu haberinde binalarının satışı için görüşmelere başlanıldığını ve görüşmeler sonucu anlaşıldığı taktirde satış işlemlerinin başlayacağını belirtti. Bugün Hürriyet Gazeticilik ve Matbaacılık Anonim Şirketinin Kamuoyu Aydınlatma Platformunda duyurduğu açıklamada şirketin içerisinde bulunduğu binanın satışa çıkarıldığını ve ilgilenen ilk firma ile görüşmelere başlandığını belirtti.

Bu şirket binasını almaya istekli bir firma, Hürriyet yetkilileri anlaşmaya varabilmek için şirket binasında görüşmelere başladı. Eğer görüşmeden olumlu bir cevap çıkar ise Hürriyet şirket binası artık başka bir şirketin binası olarak basında yerini alacak.

Hürriyetin yeni binasının neresi olacağı henüz açıklanmazken niçin böyle bir karara varıldığı hakkında da herhangi bir bilgiye ulaşılamadı.

Hürriyet yetkilileri tarafından şu açıklama yapıldı:”
Bilindiği üzere, şirketimizin yönetim binasının da içerisinde bulunduğu Hürriyet Medya Towers 34212 Güneşli/İstanbul adresindeki toplam alanı 58 bin 610 metrekare olan gayrimenkullerin satışı ve/veya stratejik ortak bulunmak suretiyle projelendirilerek geliştirilmesi konusunda çalışmalara başlanıldığı daha önce 17 Ağustos 2011 tarihinde kamuya açıklanmıştır. Gelinen bu aşamada istekli bir alıcı ile görüşmelere başlanılmış olup, gelişmeler ayrıca kamuya açıklanacaktır.”

Yüksek bir meblağaya satılması planlanan geniş alanda kurulmuş olan Hürriyet Binası Hürriyet Gazetecilik ve anonim şirketi için ekonomik yönden bir iyileştirilmeye gidildiği hakkında söylentilerin ortaya çıkmasına sebep oldu.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir