Yunanistan’daki son günlerde yaşanan durumlar borsada düşüşlere sebep olmakta. En son olarak yapılan borç yapılandırma sorunu yüzünden Avrupa’daki borsalar bundan olumsuz yönde etkilenecek ve önemli düşüşler beklenmekte.

Uzun zamandır konuşulmakta ve planlanmakta olan Yunanistan borç yapılandırması Avrupa’daki borsaların hafta sonuna doğru düşeceğini göstermekte. Büyük bir soruna dönüşen Yunanistan borç yapılandırma sorunu yüzünden Avrupa’daki borsalar perşembe gününden itibaren düşüşe geçmişti. Hafta sonu da dahil olmak üzere bu düşüş 2012 Şubat ayına da sarkabilir. Avrupa’nın şikayet etmeye başladığı bu durum Avrupa’yı rahatsız etmekte ve biran önce sorunun çözümü için Yunanistan’dan haber beklemekteler.

Avrupa Borsaları

IG Market’in yaptığı araştırmalar, indexler ve analistlerin sonucu 27 Ocak 2012 tarihinde FTSE endeksinin 23 puan düştüğünü ve 5773’e gerilediğini, Almanya DAX endeksinin ise 26 puan düşüş yaşadığını ve 6514’e gerilediğini son olarak da Fransa CAC endeksinin 14 puan düşüşle 3349’a kadar gerilediğini belirtti.

Yunanistan’da yaşanan borç yapılandırma sorunu yüzünden Almanya, Fransa, İngiltere gibi nemli Avrupa ülkelerinin endeksleri bile borsa da düşüşler gözlenmeye başlandığı belirtildi bile.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir