Dün yaşanan olaylardan sonra İMKB borsasında kar şatışları beklenmekte ve yavaş yavaş gerçekleşmeye başlıyor. 

Amerika Birleşik Devletleri ABD’de çok sayıda yeni satışları meydana gelemedi. Bu yüzden kar satışları etkilendiği anlarda satışlar görüldü. Bu sebepten dolayı Amerika’daki Dow Jones endeksi %0.18 etkilenerek 12.734 kadar geriledi. Bunun yanında Asya ülkelerinden paralel giden endeksler görülmekte.

Asya’da Euro/Dolar oranı 1.3103 olarak görülmekte. Hm petrol fiyatlarında ise yine paralelikler gözlenmeye başladı. Altın fiyatlarında ise yükselişler gözlenmekte. 27 Ocak’ta yani bugün açıklanacak olan GSYH ve Michigan Üni. Tüketici Güven endeksleri merakla bekleniyorlar.

Türkiye’ye gelince. Herhangi nemli bir değişiklik görünmemekte. Ama dünkü olaylardan sonra İMKB’de kar satışları beklenmekte. Şu an itibari ile tahvil tarafında görülen faizler 9.7 sevilerinde seyretmekte. Doların TL karşısındaki değer sevilerinde ise değişiklikler gözlenmemekte. TL nin dolar karşısındaki değeri 1.79000 sevilerinde ilerlemekte.

Dünkü ralli ve Avrupa’da yaşanan olaylardan sonra Türkiye’de İMKB borsasında önemli değişikliklerin gözlenmeyeceği söylenebilir. Ancak İMKB’de kar satışlarının gözlenmesi bekleniyor. Bugün borsada hareketli dakikakaların yanında önemli telefon trafikleri de gözlenebilir.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir