Sakarya Valiliği, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile düzenlenen panelde Himmet Karadağ konuşmacı olarak yer aldı. Borsa’da Sakaryalı yatırımcı olmak konulu panel için Anadolu insanının borsadaki etkisi, bilgisi ve neler yaptıkları hakkında detaylı açıklamalara yer verdi.

Konuşmasında özellikle Anadolu insanının borsayla ilgilenmediğini ve sürecin nasıl işlediği hakkında bilgi sahibi olmak istemediğini vurguladı. Büyük firmaların sadece İstanbul veya Ankara’dan çıkması yerine, Türkiye’nin her noktadan çıkabilecek yapıya sahip olması gerektiğine değindi. Sermaye piyasaları güven sağlayamamış açıklamasıyla da borsadaki durumu iyileştirecek hamlelere ihtiyaç olduğunu belirtti.

“20 Büyük Sakaryalı Firma Bulunuyor”

Türkiye’nin en büyük 500 firması içerisinde 20 tanesinin Sakaryalı firmalar olduğunu belirten Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ şehrin gelişmesi ve borsacılık alanında bilgi sahibi olması gerektiğini savundu.

Borsa İstanbul ile ilgili nasıl işlem yapıldığı, günün kazançla veya kayıpla kapatıldığında neler olacağı hakkında Anadolu insanının bilgisinin olmadığını belirtti. Bu durumun önüne geçilmesi, insanların finansla ilgilenmesi, en azından biraz bilgi sahibi olması gerektiği vurgulandı.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
editor

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir