Borsada Nisan ayının bitimine kalan son Cuma gününde borsanın, bir önceki güne kıyasla değer kazanarak açıldığı görüldü. Borsa İstanbul BIST 100 endeksi için belirlenmiş olan günün kapanış değerinin yüzde 0,20 yükselişle birlikte 107,228,70 seviyelerinde açıldığı belirtildi. Açılışla ilgili süreçte 213,56 puan ve yüzde 0,20 artış gözlemlenmiştir.

Borsa İstanbul Günü Yükselişle Kapattı

Bankacılık sektörü güne 0,37 değer kazanarak girdi ve günün ilerleyen zamanlarında da bu artış değerini korumayı başardı. Amerika Birleşik Devletleri tahvil faizleri için yüzde üç psikolojik seviyelerinin ve Avrupa’da borsaların faiz oranlarını değiştirmesinin etkisine vurgu yapıldı.

Özellikle piyasalarda sakin bir tablonun bulunmasının işimize yarayacağı ve 107,000 puanın altına inilmediği taktirde bir alt aşamada daha önemli sıkıntılarla karşılaşılabileceği belirtildi. Piyasaların 107,228 seviyesinin de üzerine çıkacağının tahmin edilmesi, borsa ve turizm endekslerindeki yükselişe dayanıyor. BIST 100 endeksi için günü yükselerek kapatan bir tablo ortaya çıkması, direnç konumunun ve tablo durumuna yönelik diğer tahminlerin sürekli olarak konuşulmasına yol açıyor.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir