Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankalarının önemli kararların alındığı olağan ve olağanüstü toplantıları belirli aralıklarla gerçekleştiriliyor. Genel kurullarını ertelemek zorunda kalan kuruluşların toplantıları, seçim sonrasına sarkabilir. Hükümet tarafından banka yöneticileriyle iletişime geçildiği ve alınacak kararların seçim sonrasına bırakılmasının talep edildiğine dair bilgilere ulaşıldı. THY Genel Kurulu ve Merkez Bankası gibi kuruluşlar ise birkaç ay daha ileriye tarih almak yerine, kendi belirlemiş oldukları günlerde toplantılarını yapacaklar.

“Seçim Nedeniyle Erteleme Yapıldı”

Kamu bankalarıyla ilgili detaylı bilgilere ulaşma konusunda yetkili olan kaynak tarafından yapılan açıklamada, seçim nedeniyle genel kurulların ertelendiğine değinildi. Geçen yıl referandum nedeniyle ertelenen genel kurullar, bu yıl da seçim nedeniyle henüz tam olarak atama kararlarının verilmediği öne sürülerek ertelenmiştir.

Yoğun gündem içerisinde her an değişebilecek durumlar söz konusu olduğu için, ani karar alınmasının doğru olmayacağı belirtilmiştir. Merkez Bankası tarafından 12 Nisan tarihinde genel kurul yapılmış ve THY genel kurulunun ise ertelemesi bulunmadığı taktirde, 4 Mayıs’ta olması bekleniyor.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir