Paul Krugman’den Türkiye’ye uyarı, Ülkemiz, bundan bir sene öncesinde çok iyi yorumlar alıp diğer gelişmekte olan ülkelere örnek gösteriliyordu. Ancak şimdi işlerin tam tersine döndüğünü söyleyebiliriz. Gezi Parkı Olaylarıyla birlikte yavaş yavaş kendini gösteren, ardından yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla iyice dibe giren ekonomi tüm dünyanın dikkatini çekmekte. Son olarak New York Times’da köşe yazarlığı yapan ve bunun yanı sıra nobel ödülüne sahip olan Paul Krugman de Türkiye’yi uyaran kişiler arasına girdi.

“Her şey devam ederken şu an isteyeceğimiz son şey, siyasi krizin yaşandığı bir yerde yeni bir ekonomik krizin de patlak vermesi”

Sözlerini sarf eden Krugman şu sözlere de yer verdi yazısında: “Evet Türkiye’nin başı cidden dertte, tıpkı daha büyük bir oyuncu olan Çin’in de çalkantılı olduğu gibi. Ancak bu durumu daha korkunç yapan, Batı ekonomilerinin temelindeki, çok ve çok kötü politikalarla daha da kötüleşen zayıflık”

Tüm dünyadan olumsuz yorumlar gelmeye devam ederken bizim Ekonomi Bakanlarımız ve ekonomistlerimiz gidişatın düzeleceğini savunuyorlar; bakalım umulduğu gibi olacak mı? Yoksa daha da kötü bir yerde mi bulacağız kendimizi.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir