Hayat şartlarının fazlasıyla zorladığı kişiler grubunda yer alan öğrencilere bazı bankalar kredi desteği sağlayabiliyor. Farklı şartları ve koşulları sağladıkları anda üniversite öğrencisine kredi sağlayan bankalar:

  • Ziraat Bankası; 36 aylık vadelerle öğrencinin eğitim masraflarına destek verebilen Ziraat için ya kefil bulmalısınız ya da ailenizin gelir durumunu gösteren bir belgeyi temin etmelisiniz. Eğer aile bireylerinde öğrenciye destek sağlayan kişilerin düzenli geliri varsa ya o kişiye ya da öğrenciye aktarılır.
  • Vakıf Bank; Öğrenci velilerine verilen pek çok kredi ile destek sağlayan Vakıf Bank 40.000 TL’ye kadar uzanan limitler ile sizi bekliyor. Eğer bu kredi türlerinden yararlanmak istiyorsanız gelir belgenizle beraber şubelere başvuru yapmanız gerek.
  • Denizbank; Öğrencinin kendi başvurusu ile 2.000 TL ‘ye kadar destek sağlayabilen Denizbank sizlerden ne kefil istiyor ne de okul ile alakalı bir belge. Sizlerden teminat olarak dilediği tek şey; banka hesaplarınızı bu bankadan yapmanız. Yani ailenizden veya farklı yerlerden hesabınıza akacak olan paranın Denizbank hesaplarından olması.

Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir