Kredi çekebilmek ya da kredi kartı alabilmek için kredi notu çok önemlidir. Bankalar kredi ya da kredi kartı başvurusu yaptığınız zaman direkt olarak kredi notunuza bakmaktadır. Bu nedenle kredi notunuzun yüksek olması çok önemlidir. Peki, kredi notu nasıl yükseltilir?

Kredi notunun düşmesinin en büyük sebebi, çok borcun olması ve düzenli olarak ödemelerin yapılmamasıdır. Mesela kredi kartınızı 1 ay bile ödemeseniz kredi notunuz düşecektir. Bu durum çekilen banka kredileri için de geçerlidir. Hatta ödenmeyen banka kredileri, kredi notunu daha fazla düşürmektedir.

Bu doğrultuda bakarsak, kredi notlarının yükselebilmesi için, kredi ve kredi kartı ödemelerinin de düzene girmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Yani mevcut borçlarınızı öderseniz ve ödemelerinizi de düzgün bir şekilde yaparsanız kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır.

Kredi notunu yükseltmek, bankalardan hızlı bir şekilde kredi çekebilmek açısından çok önemlidir. Çünkü bankaların en çok dikkat ettiği durum kredi notlarıdır. Siz de tahmin edersiniz ki, borçlarını düzenli bir şekilde ödemeyen insanlara, bankalar da kredi vermek istememektedir.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir