Günümüzde pek çok insan, mevcut ekonomik durumlardan dolayı ev kredisi çekmek durumunda kalmaktadır. Ev kredisi çekmek isteyenleri de bazı şartlar beklemektedir.

Ev kredisi çekebilmeniz için öncelikle gelir belgeniz olduğunu göstermeniz gerekmektedir. Gelir belgesi olmayanlara ev kredisi verilmemekte ya da çok yüksek kredi notu istenmektedir. Eğer düzenli bir işte çalışmıyorsanız da, en azından gelirinizin geldiği yeri kanıtlayan başka belgeler göstermeniz gerekmektedir.

Ev kredisinin başka bir şartı da yüksek kredi notudur. Yani belli bir kredi notunun olmadığı durumlarda, kredinin çıkma ihtimali azalmakta hatta kefil şartı aranmaktadır. Kredi notunuz yüksek olursa, kredi çekme ihtimaliniz de direkt olarak artar.

Ev kredisinin genel olarak şartları bu şekildedir. Dediğimiz gibi gelir belgesi ve kredi notu bu konudaki en önemli 2 detay olarak bilinmektedir. Bunları sağladıktan sonra kredi ile alacağınız evle ilgili de belge göstermeniz gerekmektedir. Çünkü ev kredisi adı üzerinde sadece satın alınacak olan evler adına kredi çekilebilmekte ve evin tapusunda da kredi çekecek olan kişinin isminin yazması gerekmektedir.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir