İnşaat sektöründe devam eden durgunluktan dolayı bankalar, konut kredisinde indirime girmeye başladı. Özellikle devlet bankalarının yapmış olduğu bu yeni uygulama sonrasında kredi başvurularında bir artık ortaya çıktı. Genellikle 120 ay üzerinden yapılan ödemeler ise aylık olarak çok büyük bir yekün tutmuyor.

Ziraat Bankası, konut kredisi denildiği zaman akla gelen ilk finans kurumlarından birisi. Banka, bir ara çok yükselen faizleri aşağı çekmiş durumda. Buna göre 100.000 TL’lik bir kredi için uygulanan faiz oranı yüzde 1.28 oldu. Aylık taksit ise 1.635 TL şeklinde gerçekleştir. Toplam maliyetin ise 197.535 TL olduğunu görmekteyiz. Vakıfbank ise özel olarak sarı panjur adı ile bir konut kredisi veriyor. Aylık faiz Ziraat Bankası ile aynı. Ödeme tutarında da bir değişiklik yok. Fakat toplam maliyet biraz daha fazla ve 198.060 TL olarak gerçekleşiyor.

Bu iki bankayı Halkbank takip ediyor. Hesaplı Evim kredisine başvuruda bulunmak mümkün. Faiz oranı ise yüzde 1.49. Aylık 1.794 TL ödüyorsunuz. Toplamda ödenecek olan tutar ise 216.602 TL.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir