Para yatırma ve para çekme konusunda birçok değişik yöntemin olduğu biliniyor. Bunların başında ise cepbank gelmekte. Her finans kurumunun artık mobil bir yazılıma sahip olması, bu sistemin popüler olmasını sağlamış durumda. Zamanı olmayanlar ve banka şubesine gidemeyecek durumdakiler, cepbank ile rahatlıkla para aktarımını gerçekleştirebiliyorlar.

Cepbank üzerinden işlem yapmak ise basit. Bunun için mutlaka bir bankada hesabınızın olması gerekiyor. Ardından kurumun mobil yazılımını internet üzerinden indirmek lazım. Bankalar bu uygulamayı sayfalarına eklemiş durumdular. Küçük bir program olduğu için sadece birkaç saniye içinde edinmek mümkün. Daha sonra bankadan alacağınız internet şifresi ile hemen giriş yapabilirsiniz. Menülerde cepbank para yatırma ve para çekme gibi sekmeler var. Bunlardan birisi seçilmelidir.

En önemli aşama ise bilgilerin yazılması. TC kimlik numarasına ek olarak isim ve soyadını belirtmek lazım. İki farklı cep telefonu girilmelidir. Hem gönderici hem de alıcı kısmına telefon numarası yazmak şart. Sonrasında alıcı olarak belirtilmiş numaraya bir şifre geliyor ve bununla işlem yapabiliyorsunuz.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir