halkbank

Ülkemizin önde gelen iki bankası olan Halkbank ve Ziraat Bankası arasında alışveriş yaşanıyor. Ziraat Bankası porföyünde yer alan Bileşim Anonim Şirketi’nin yüzde 76’lık hissesi Halkbank tarafından satın alınıyor, payın azımsanmayacak kadar fazla olduğunu belirtelim. Bu işlem için şu anda Rekabet Kuruluna başvurusunu gerçekleştirmiş olan Halkbank dönecek olan cevabı beklemekte. Ayrıca bu satın alma işleminin açıklaması birinci ağızdan Halkbank ya da Ziraat Bank tarafından değil, Rekabet Kurulu tarafından yapıldı. İşte Halkbank’ın Rekabet Kurulu’na yaptığı açıklamada yer verdiği sözler.

“Bankamız kredi kartı markası Paraf’a hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve önümüzdeki yıllarda Paraf markasının yeni Banka kaynaklarının da kullanacak olması sebebiyle, ayrıca Paraf kartta yapılan işlem adedi ve ciro miktarlarındaki artış paralelinde sektörden daha fazla pay alabilmek amacıyla T.C. Ziraat Bankası A.Ş. portföyünde yer alan Bileşim A.Ş.’nin % 76 oranında hisse paylarının (Ziraat Finansal Kiralama A.Ş.’nin % 15′ lik Şirket hisse payları dahil), Bankamızca satın alınması planlanmaktadır. ”

Bakalım bu açıklama ve işlemlerin gerçekleşmesinin ardından Paraf ayrıcalıkları ne kadar artacak ve kredi kartı kullanıcılarına ne gibi ayrıcalıklar sağlanacak, şimdilik bu konu hakkında hiçbir açıklama gelmiş değil.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir