Goldman Sachs

goldman sachs ceosu olmak ister miydiniz, Dünyanın en büyük ve başarılı bankalarından birisi olarak gösterilen Goldman Sachs, maalesef yöneticilerine pek de güzel bir hayat yaşatmıyor. Defalarca kez yılın en iyi bankacısı seçilen Goldman Sachs CEO’su Lloyd Blankfein, hayatının zorluklarını anlattı. Amerika’da yayımlanmakta olan ve Charlie Rose’un sunduğu bir programa katılım gösteren Lloyd Blankfein, hayatının yüzde 98’lik bölümünün endişe içerisinde olduğunu, geriye kalan yüzde 2’lik kısımda ise kötü senaryolar planladığını ifade etti.

MUTSUZ BİR YAŞAMIM VAR

“Gece yarısı ya da sabahın erken saatlerinde telefonlar çaldığında hemen ‘Tanrım, ne oldu acaba?’ diye endişeleniyorum’ dedi. Blankfein, “Zamanımın yüzde 98’ini endişe ederek geri kalan yüzde 2’lik kısmın da kötümser senaryolar yazdığım mutsuz bir yaşamım var” diye devam etti.

YÜKSEK FONKSİYONLU PARANOYAK

CEO, Rose’un, “Sizin tam olarak göreviniz nedir?” şeklindeki sorusu üzerine, “Kişisel olarak, sanırım ben yüksek fonksiyonlu bir paranoyağım” dedi. Blankfein, “Yüksek fonksiyonlu kısmı üzerinde durmazsak, kesinlikle paranoyağım” diye devam etti.

RİSK YÖNETİMİNDEYİM AMA…

CEO, “Evet, aslında risk yönetimi işindeyim ama olayların önünü ya da arkasını görebileceğimi pek dikkate almıyorum” dedi. Charlie Rose’un “Ama sizin şirketiniz geleceği anlayıp, alınacak risklere göre analizler hazırlama konusunda oldukça ünlü değil mi?” şeklindeki sorusuna Blankfein, “Size şunu itiraf edeyim, aslında biz şirket olarak geleceği daha az öngörüp, beklenmedik olaylar karşısında neler yapılabileceğini tahmin etmede daha iyi olmak istiyoruz” şeklinde yanıt verdi.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir