Garanti Partners

garanti partners, Bildiğiniz gibi bugünlerde global dünyada Girişimcilik Haftası kutlanmakta. Bu haftaya özel olarak Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Melek Yatırımcılık Platformu (BUBA) ortak bir çalışmayla birlikte bizlere yeni bir hizmet sunuyor. Aralık ayında faaliyetlerine başlayacak olan Garanti Partners adındaki yeni kurum her sektörden her büyüklükte kobiye destek olacak. Hem paydaşları hem de kobileri sevindirecek olan bir sistemle birlikte aramıza katılacak gözüken Garanti Partners hakkında detaylı bilgiler gün geçtikçe gelmeye devam edecektir.

Garanti Partners’ta, her ölçekten ve sektörden erken aşama girişimlerin, KOBİ’lerin ve büyüyen girişimlerin desteklenmesi, projelere ivme kazandırılması hedefleniyor. Türkiye’de bir bankayla üniversiteyi buluşturan ilk ve tek girişimcilik platformu olan Garanti Partners, Boğaziçi Üniversitesi’nin bilgi birikimi ve Garanti Bankası’nın desteğiyle; girişimcilere sadece sermayenin değil tecrübenin de aktarılmasını sağlayacak.

Garanti Partners, gereksinim duyulan tüm konulara yine bu yapılanma içerisinde ulaşılmasını mümkün kılacak. Girişimcilerin ihtiyaç duyduğu mentorluk ve finansman desteğine ulaşmasını sağlayacak oluşumdan, banka müşterisi olsun ya da olmasın, seçim sürecinden başarıyla geçen girişimciler faydalanabilecek. Projeleri hayata geçirmek ve sürdürülebilir büyüme sağlamak amacıyla girişimciyle beraber strateji geliştirilecek platformda, kapsamlı bir iş planı hazırlanmasına olanak yaratılacak.

Garanti ayrıca; ArGe odağında ürün geliştiren girişimcilere ve çözüm ortaklarına platform üzerinden teknik destek sağlarken, ürün veya hizmeti pazara sunmadan önce test etme ve geribildirimlerle iyileştirme olanağı da verecek. Erken aşama girişimlere ise kuluçka merkezi (çalışma alanı / ofis) sağlanacak. Girişimlerin ihtiyaç duyduğu çevrimiçi ve mobil pazarlama desteğinin yanı sıra bankacılık hizmetleri de avantajlı koşullarla sunulacak.

Yeni oluşumla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, “Yeni iş kuran, hayalini hayata geçirmek için cesaret bulamayan; yeterli sermayeye ulaşmak ve fikrini anlatmak için gerekli yolları, kaynakları bilmeyen girişimcileri, Garanti Partners’a bekleyeceğiz. Paydaşlar için artı değer yaratacak Garanti Partners’ın kapıları, girişimine ivme kazandırmak isteyen tüm girişimcilere açık olacak. Bankamız, yeni fikirlerin geliştirilmesine finansal katkı sağlamanın yanı sıra, yol gösterici bir vizyonla ufkunu açacağı girişimcilerin her açıdan desteklenmesini, temel sorumlulukları arasında görüyor. Farklı işbirlikleri ve platfomlarla bu alana yatırım yapmayı ve girişimciliği desteklemeyi sürdüreceğiz.” dedi.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir