bank_asya

bank asya hisseleri ne zaman işleme alınacak, 07/08/2014 tarihiyle birlikte, yani içinde bulunduğumuz ayın 7’inci gününden itibaren hisseleri işleme kapatılmış olan Bank Asya’nın akibeti halen merak edilmekte. Borsa İstanbul’un elinde bulunan kararın henüz değişmesi muhtemel gözükmüyor. Son olarak Borsa İstanbul’dan Bank Asya hisseleri hakkında KAP’a bir açıklama yapıldı. Yapılmış olan açıklamada Bank Asya içerisinde ortaklık yapısındaki belirsizlikleri ne zaman kesin neticeye ulaşırsa o zaman hisselerin işleme açılacağı ifade edildi.

Karar KAP’a şu açıklama ile duyuruldu:

Borsa Yönetim Kurulunun 14/08/2014 tarihli toplantısında, paylarının işlem sırası 07/08/2014 tarihinde ikinci seans öncesi kapatılmış bulunan Asya Katılım Bankası A.Ş. (Banka) nin ortaklık yapısı ile ilgili olarak basın yayın organlarında çelişkili haberlerin yer alması, bu haberlerin pay senedi fiyatında ciddi ve süreklilik arz eden dalgalanmalara yol açması, Bankanın ortaklık yapısı ve yönetim değişimi ile ilgili olarak yürütülen sürecin açık ve net olarak duyurulmaması, yatırımcıların algısında Bankanın ortaklık yapısı ve yönetiminin değişimine ilişkin oluşabilecek muğlaklığın sağlıklı fiyat oluşumunu zedeleyebilecek olması sebepleriyle, Bankanın durumuna ilişkin makul bir iktisadi ve finansal gerekçeyle açıklanamayan dalgalanmalar meydana gelebileceğinden ve piyasanın güven, açıklık ve istikrar içinde çalışmasını bozacak nitelikte eylemler için elverişli bir ortam oluşmasına imkan vermemek amacıyla Kotasyon Yönetmeliği’nin 24’üncü maddesinin (c) bendi gereğince Bankanın uyarılmasına ve paylarının işlem sırasının kapalılık halinin ortaklık yapısındaki belirsizlik giderilene kadar devam etmesine karar verilmiştir.

Read more: http://www.finansgundem.com/para-piyasa/bank-asya-hisseleri-ne-zaman-isleme-acilacak-614041.htm#ixzz3AM6t0MOJ


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir