kredi_karti

austria card türkiyeden firma satın aldı, Dünyanın birçok bankasının kredi kartlarının basımını üstlenmiş olan Austria Card, ülkemizden bir firmayı satın aldı. Artık Türk bankalarına yurt dışından değil de Türkiye’den hizmet verecek olan şirketin başına Burak Bilge atandı. Burak Bilge yaptığı açıklamalarda ilk olarak hedeflerinin zamanında Sovyetler Birliği’nden ayrılmış olan ülkelere girmek olduğunu dile getirirken ardından İran’a da yatırım yapmak istediklerinin altını çizdi. Austria Card, Türkiye’de toplam 25 tane bankanın kredi kartlarını basmakta.

Avusturya Merkez Bankası’nın iştiraki olarak 1985 yılında kurulan ve 2007 yılında Yunanlı Lykos Grubu’na satılan Austria Card 200 milyon kart basım kapasitesine sahip.

Avustria Card, dünyada 9, Avrupa’da 3, Türkiye’de kişiselleştirmede birinci ve gövde basımında da ilk 3’te yer alan bir üretici. Her türlü kıymetli evrak, kredi ve banka kartı, pasaport, ehliyet ve akıllı kart basabilen tesiste kart kişiselleştirmeleri de yapılıyor.

Türk bankalarının müşterilerinin kart kişiselleştirme işlemini yapan Austria Card, İkitelli’de faaliyet gösteriyor. Türk bankalarının yabancı olmadığı Austria Card, 20 yıldır Türk bankalarının kart basımını gerçekleştiriyor. Austria Card, 1.5 yıl önce Türkiye’de yaptığı bir satın almayla yerleşik bir üretici haline geldi.

Kimliklere de talip…

Kıta Avrupa’sının en önemli üreticilerinden biri olarak gösterilen Austria Card’ı özelleştirmeden alan Lykos Grup ise 120 yıllık bir matbaa. Biri Viyana biri Bükreş’te olmak üzere gövde basımı yapan şirket Viyana ve Bükreş başta olmak üzere, İstanbul, Atina ve Polonya’da kişiselleştirmede yapıyor.

Burak Bilge, Türkiye’de her gün ortalama 60 bin kartı kişiselleştirdiklerini belirterek, 2 bin metrekare alanda üretim yaptıklarını söyledi. Bilge, üniversite kartlarından ulaşım kartlarına akıllı sayaçlar için kullanılan kartlardan her türlü banka ve kredi kartına kadar çok geniş bir yelpazede hizmet verdiklerini belirterek Türkiye’deki yeni kimlik kartlarının basım süreciyle de ilgilendiklerini söyledi.

‘Kişiye ödeme artar’

Austria Card’ın CEO’su Jochen Hense, amaçlarının bir numaraya olmak olduğunu söyledi. Hense, bu hedefe gerekirse satın almalarla ulaşacaklarını belirterek yeni pazarlara ulaşmak içinde çalıştıklarını söyledi. Önümüzdeki 10 yıllık gelecekte kartların giyilebilir teknolojiler artsa hayatımızda olacağını söyleyen Hense, “Yalnız fiziksel ödeme süreçlerinden ziyade wireless ortamlarda kişiden kişiye ödemeler artacak” dedi.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir